26.11.2011 - Arsenal Taurito Kuřim

27. 11. 2011

26.11.2011 - Křenovice (8. kolo KP)

FC Kloboučky - Arsenal Taurito Kuřim 5:7 (1:3)

Branky: Štrublík Ladislav 2, Handlíř Michal 2, Mlčoch Martin - Hrazděra Michal 3, Mejtský Pavel 2, Báňa Martin 2

ŽK: 0 - Báňa Martin

Rozhodčí: Vomastek Daniel (8), Šmarda Martin (8)

Delegát: Hoffman Petr

Diváků: 20

V 8. kole KP jsme hostili souseda v tabulce Arsenal Taurito Kuřim, šlo tedy o souboj 6. a 7. týmu KP. Oba týmy dovezli do křenovické haly kompletní kádr a tak se očekávalo vyrovnané, bojovné utkání, které nevypustí ani jeden ze soupeřů.

Úvod utkání patřil nám. V první minutě utkání jsme se ujali vedení 1:0, když Michal Handlíř zakončil ukázkovou akci. Nedáš-dostaneš, tato fráze platí nejen ve fotbale ale ve futsale snad dvojnásob: po vyrovnané několikaminutovce, kde jsme si vytvořili dostatek šancí na vstřelení druhého gólu, avšak ani jednu jsme nedokázali využít, srovnal soupeř stav na 1:1. Tato branka soupeře nakopla a stále častěji ohrožoval naši branku. Po špatně rozehraném rohu jsme Kuřimi naservírovali druhý gól jako na zlatém podnose, dva hráči soupeře se řítili osamoceni na naši branku - 1:2. Závěr prvního poločasu jsme dohrávali v křeči a výsledkem bylo sólo hostujícího hráče přes celé hřiště a přesné zakončení k pravé tyči - 1:3.

Tak jako začátek prvního poločasu, tak i začátek druhého patřil nám. Během zhruba minuty a půl čistého času jsme srovnali stav skóre na 3:3 a najednou jsme to byli my kdo byl na hřišti pánem. Bohužel jen do té doby, kdy místo toho abychom před naší brankou míč uklidili, vymýšlíme nesmyslné a darujeme soupeři další branku - 3:4. Tak opět z hrušky dolů. Naše snaha o vstřelení branky nepadá na úrodnou půdu, za to soupeř si opět připisuje zářez - neobsazený hráč na pravé straně pohodlně skóruje 3:5. 7. minut do konce odvoláváme brankáře a hrajeme Power Play, naši silnou zbraň. Začátek se nedaří, soupeř z otočky "z oleje" trefuje milimetrově a od tyčky míč putuje do síťe 3:6. Hrajeme dále Power Play, trpělivě vyčkáváme a jsme odměněni 4:6, následně další naše branka znamenala snížení na 5:6. V přesilovce soupře prakticky nepoušíteme do výrazného ohrožení naší branky, poté si ale rozhočí vybeou slabou chvilku a otočí aut v náš neprospěch, z něj přichází nahrávka a šťastný gól soupeře 5:7. Minuta do konce, je rozhodnuto.

Škoda, byl to nádherný, velmi nadprůměrný futsalový zápas, který se musel líbit každému diváku. Spousta šancí na obou stranách a nádherné branky, kterých, bohužel pro nás, soupeř zaznamenal více. Některé jsme Křuřimi doslova věnovali, zvláště druhá čtverka resp. pětka neodehrála zrovna ideální zápas. Taktéž škoda nevyužitých šancí, minimálně dvakrát jsme šli sami na brankáře a selhali jsme. Nevadí, stalo se, musíme zvednou hlavy a v sobotu 3.12. zabojovat proti Manerovu.

Jak to viděl soupeř:

Bitva se šťastným koncem

Velmi důležitý zápas nás čekal v sobotu na palubovce haly v Křenovicích,

kde jsme nastoupili proti týmu FC Kloboučky, na který jsme ztráceli čtyři body.

podařilo skórovat, když Pavel Mejtský z vlastní poloviny prošel jako nůž

máslem kolem třech soupeřů a přesnou střelou k bližší tyči zaskočil gólmana.

Do druhé půle jsem si řekli, že musíme zabrat hned od úvodního hvizdu, ale

zůstalo jen u přání. Nejpve v 31. vteřině a následně hned po rozehrání po chybné

přihrávce v 58. vteřině Kloboučky vyrovnali. Naštěstí i my jsme dokázali trestat